Старомізунський ліцей ім.Василя Верховинця
Меню сайту
...
Директор ліцею Сова Ольга Володимирівна
Реєстрація в ЗЗСО
Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти
Годинник
ВШО
Всеукраїнська школа онлайн
УЦОЯО
Український центр оцінювання якості освіти
ЗНО
ЗНО
"Гаряча" лінія
Національна дитяча «гаряча» лінія
ОІППО
ОІППО
БПД
Безоплатна правова допомога
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » Файли » Цивільний захист, бжд

Правила поведінки під час блискавки
16.06.2020, 08:58

Правила поведінки під час блискавки.

Як поводитися під час грози: основні правила безпечної поведінки

  Незважаючи на красу природи, часом її прояви таять в собі ризик і небезпеку для людини. Одним з таких природних явищ, яке здатне завдати непоправної шкоди є гроза. Найчастіше вона виникає в теплу пору року, коли люди люблять вибиратися відпочити за місто, проводячи час у водойми або в лісі. 

Що таке гроза і удар блискавки

  Гроза є атмосферне явище, що характеризується сильними опадами, гуркотом грому, шквалистим вітром і ударами блискавок. Її провісниками виступають купчасто - дощові хмари, характерною особливістю яких виступає темний колір і довгаста, витягнута форма.

  Блискавка це один із проявів сильної грози. Це електричний атмосферний розряд, який може стати причиною пожежі. Супроводжується ударною хвилею звуку (грім) і яскравою світловий спалахом химерної форми. В середньому її довжина становить до 2,5 км.

  Першими при попаданні блискавки в людину постраждають внутрішні органи, особливо ті, в яких міститься повітря. Різке скорочення м'язів під вплив такої потужності здатне привести до переломів кісток, включаючи хребет. Оглушення, втрата орієнтації, шоковий стан, параліч і смерть - такі можуть бути наслідки для людини від удару блискавки.

  За статистикою, близько 70% її жертв це чоловіки. Знання та дотримання основних правил безпеки під час грози здатне запобігти безлічі трагічних випадковостей.

Що таке блискавка

  Блискавка - це електричний розряд високої напруги, Величезної сили струму, високої потужності і дуже високої температури, що виникає в природі. Електричні розряди, що виникають між купчастими хмарами або між хмарою і землею, супроводжуються громом, зливовим дощем, часто градом і шквальним вітром. Різновидів блискавок існує багато. У середній смузі найпоширеніші - лінійна і кульова блискавки. Вони відрізняються за зовнішнім виглядом, але однаково небезпечні для людини.

10 ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ

1. Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.

2. Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.

3. Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.

4. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.

5. Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.

6. Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.

7. Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.

8. Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.

9. Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.

10. Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно і хочеться підтримки близьких. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.

Допомога потерпілому від удару блискавки

  Для надання першої допомоги людині, ураженому ударом блискавки, Його слід негайно перенести в безпечне місце. Дотик до потерпілого не є небезпечним, в його тілі заряду не залишається. Навіть якщо здається, що поразка смертельно, це може виявитися насправді не так.

  Якщо потерпілий від блискавки знаходиться без свідомості, Покладіть його на спину і поверніть голову в сторону, щоб язик не запав в дихальні шляхи. Необхідно не зупиняючись ні на хвилину, робити штучне дихання і масаж серця до приїзду медичної допомоги.

  Якщо ці дії допомогли, і людина проявляє ознаки життя, до приїзду лікарів дайте потерпілому 2-3 таблетки анальгіну, і покладіть на голову мокру, холодну, згорнуту в кілька шарів тканину. Якщо є опіки, їх необхідно рясно полити водою, обпалену одяг слід зняти, а потім уражене місце прикрити чистим перев'язувальнимматеріалом. При перевезенні ураженого до найближчої лікувальної установи, його необхідно обов'язково укласти на носилки і постійно контролювати його самопочуття.

  При відносно легких ураженнях від блискавки  дайте потерпілому будь-яке знеболююче (анальгін, темпалгин і ін.) і заспокійливі ліки (настоянка валеріани, корвалол та ін.)

Джерело (https://eilathome.ru/uk/instrumenty/pravila-povedeniya-vo-vremya-molnii-kak-vesti-sebya-vo-vremya-grozy.htmlhttps://phc.org.ua/news/10-pravil-povedinki-pid-chas-grozi)

Категорія: Цивільний захист, бжд | Додав: мізунь
Переглядів: 285 | Завантажень: 0
Пошук
...
Дистанційне навчання
...
Ми у Фейсбук
...
Ми у YouTube
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
STOP булінг
STOP Булінг
...
ІФОЦППСР
osvita.ua
Освіта.юа
МОН України
Міністерство освіти і науки України
...
Електронні версії підручників
...
Старий Мізунь 
...
Українське ділове мовлення. Календар свят
Калькулятор
Вхід на сайт