Досвід державної політики впродовж усіх років незалежності України свідчить про необхідність приділення особливої уваги сфері національно-патріотичного виховання, що є невід'ємною складовою забезпечення національної безпеки України.
Національно-патріотичне виховання у Старомізунській школі І-ІІІ ступенів ім. В. Верховинця завжди було пріоритетним напрямком у роботі та плануванні навчально-виховного процесу. Відповідно до річного плану роботи школи на 2019-2020 навчальний рік та з метою виховання національної свідомості на основі суспільно-державних цінностей, формування у освітян почуття патріотизму, утвердження поваги до державної мови, піднесення її престижу серед учнів, підвищення професійної майстерності педагогів та удосконалення форм і видів виховної роботи з учнівською молоддю у школі в період з 07.10.2019 року по 18.10.2019 року було проведено методичну декаду на тему «Інформаційний супровід національно-патріотичного виховання».
Основною метою проведення декади було зібрати і продемонструвати способи інформування та представлення форм роботи з національно-патріотичного виховання.
Розпочалася методична декада з виготовлення колажів учнями 7-9-х класів за темами:
- «День Покрови» (7 клас) – Сова Г.Я.;
- «День УПА» (8 А клас) – Грушаник М.Ф.;
- «День козацтва» (8 Б клас) – Вигодованок Л.І.;
- «День Захисника України» (9 класи) – Галів Л.В., Галів С.І.
Варто відзначити, що всі колажі містили глибокий ідейний, інформаційний зміст про козацтво, свято Покрови, День УПА та День Захисника України.
09 жовтня 2019 року в рамках плану професійної орієнтації молоді у школі відбулася зустріч з полковником Збройних Сил України, доктором технічних наук, випускником школи Совою Олегом Ярославовичем. В ході зустрічі учні отримали інформацію про Київський Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут. Поспілкувалися старшокласники про професію військового, почули цікаву розповідь про цікаві і героїчні будні військовослужбовців ЗСУ та отримали відповіді на запитання про умови вступу та особливості навчання у військовому інституті.
Приємно здивувала учасників освітнього процесу авторська виставка малюнків «Військова техніка», підготовлена учнем 8-Б класу Костівом Назаром. Учень детально малює військові машини, у своїй уяві він бачить фантастичну техніку, яка приведе наше військо до перемоги.
Напередодні Дня Захисника України перед учнями 5-10 класів виступила агітбригада учнів 8-А класу, з повідомленням "14 жовтня - цей день в історії" (відповідальна Паньків Т.Б.). Такий вид інформування дозволяє учням акцентувати увагу на темі і використовуючи час до 5 хвилин висвітлити проблему.
Вже традиційно, напередодні свята Покрови, у нашій школі відбуваються спортивні змагання між учнями 6-11-х класів. Цього року це було спортивно-розважальне свято для учнів «Я – майбутнє Твоє, Україно» (відповідальні: Шарабуряк М.Я., Грушаник П.І., Галів Л.В.). В таких змаганнях учні можуть продемонструвати не лише свої інтелектуальні здібності, а й фізичну витривалість, силу, лідерські якості, вміння працювати в команді.
15 жовтня 2019 року учні 4-х класів взяли участь у грі-квесті «Ми - діти свого народу» (відповідальна Томащук О.Б.). Впродовж гри учні подолали 8 станцій: «Народна кулінарія», «Приказки», «Народні загадки», «Народна медицина», «Народна пісня», «Народний танець», «Історична», «Народознавчий кросворд». Такий вид роботи дозволяє учням виборювати перемогу, задіюючи свої розумові і комунікативні здібності.
Для популяризації української пісні, впродовж 15 жовтня у школі під час перерв лунало учнівське радіо «Патріотична пісня» (відповідальний Грушаник М.Ф.). Діти слухали відомі і нові пісні, дехто з дітей підспівував, підтанцьовував і збагачував свої знання з народної спадщини українців.
16 жовтня відбулася зустріч із громадськістю, а зокрема батьківським комітетом. Обговорювалося питання: «Батьки як фундамент з національно-патріотичного виховання». В ході обговорення, учасниками було створено батьківську спілку «Родина», основною функцією якої є: організація якісного освітнього середовища для учнів школи.
17 жовтня у стінах школи відбулася літературна зустріч з поетесою рідного краю Клавдією Дмитрів. Авторка презентувала збірку віршів про Майдан і сучасну війну «Неголосні молитви».
Одним із заходів декади було виготовлення учнями 2-6-х класів та вихованцями гуртків «Весела палітра» (Головчак Т.В.) і «Мистецтво нашого народу» (Торко Х.В.) виробів із природного матеріалу на патріотичну тематику. Класні керівники Паньків Л.Б., Кузів Т.К., Заяц Р.М., Кунько А.С., Дарвай С.В., Федорос О.І. допомагали учням, які брали участь у конкурсі, презентувати свої роботи. Всі роботи були наповнені ідейним змістом, пронизані любов’ю до рідного краю і традицій, вирізняються оригінальністю та креативним підходом, несли пізнавальну, естетичну та патріотичну цінність для учнів і, безумовно, заслуговували на високу оцінку та були відзначені нагородами. Варто зазначити, що всі представлені роботи були належно презентовані. При виготовленні робіт учасники використовували різні техніки декоративно-прикладного мистецтва, а при захисті – проявили творчий підхід, декламували поезію, розповіли про петриківський розпис, давню українську хату, барвінок, калину, вербу. Основний акцент учні спрямували на державні символи. Перед нами постала ціла палітра Тризуба. З великим ідейним змістом були виготовлені та представлені композиції учнів 6-их класів: «Голуб миру» , «Ні війні!». Всіх виконавців робіт конкурсу «Українські символи своїми руками» було нагороджено грамотами, а оплески учасників презентації були підтвердженням того, що конкурс всім сподобався.
На завершення методичної декади вчителями школи Томащук О.Б., Паньків Т.Б., Шарабуряк М.Я., було завершено оформлення «Мізунської абетки», яка вмістила авторські вірші про рідні місця, видатних людей та історичні і культурні об’єкти села. Читаючи «Мізунську абетку», молодші школярі зможуть вивчити український алфавіт на основі матеріалів рідного села; дізнатися про видатних особистостей-односельців; ознайомитись з назвами річки, гірських хребтів, урочищ, багатством флори та фауни нашої місцевості.
Найважливішим інформаційним супроводом національно-патріотичного виховання є функціонування персонального сайту школи, який ведеться з 2012 року, оскільки саме сайт відображає усі події, які стосуються шкільного життя. Тому не випадково всі заходи, проведені в ході Методичної декади, були висвітлені на сайт у формі відеороликів, світлин, текстової інформації, повідомлень, анонсів. Сайт школи є тим елементом, що з’єднує компоненти освітнього процесу Батьки – Школа – Учні.
Отже, методична декада на тему: «Інформаційний супровід національно-патріотичного виховання» пройшла ефективно. Всі заплановані заходи відбулися, до участі в них були залучені всі учні. При проведенні заходів було використано різні форми та методи інформування з національно-патріотичного виховання, що може свідчити про самовдосконалення педагогічного колективу в умовах НУШ. Можна систематизувати і перелічити основні форми інформаційного супроводу національно-патріотичного виховання, які були використані в ході методичної декади і можуть бути використані під час проведення інших предметних і тематичних тижнів:
- створення колажів,
- зустріч-спілкування з людьми різних професій,
- діалог з учнями,
- авторська виставка малюнків на певну тематику,
- тематичні бібліотечні виставки,
- виступ агітбригади «Цей день в історії»,
- робота в команді – спортивно-розважальне свято,
- організація і проведення гри-квесту,
- прослуховування аудіозаписів патріотичних пісень,
- перегляд відеороликів про героїчні подвиги чи події,
- обговорення в колі зацікавлених осіб,
- презентація автором власних творів,
- підготовка і представлення власних виробів,
- конкурс робіт на тему «Українські символи своїми руками»,
- вивчення історії, побуту, культури свого народу,
- підготовка друкованих презентацій,
- підготовка і демонстрація електронних презентацій,
висвітлення інформації через персональний сайт школи |