Старомізунський ліцей ім.Василя Верховинця
Меню сайту
...
Директор ліцею Сова Ольга Володимирівна
Реєстрація в ЗЗСО
Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти
Годинник
ВШО
Всеукраїнська школа онлайн
УЦОЯО
Український центр оцінювання якості освіти
ЗНО
ЗНО
"Гаряча" лінія
Національна дитяча «гаряча» лінія
ОІППО
ОІППО
БПД
Безоплатна правова допомога
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » Файли » Предметні тижні

Тиждень гідності, свободи і поваги
31.01.2018, 10:04

   Відповідно до «Методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році», згідно плану роботи школи та з метою виховання поваги до прав людини, людської гідності, толерантного ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей, активізації участі молоді у громадсько-політичному житті країни в школі в період з 20 по 27 листопада 2017 року проходив Тиждень гідності, свободи і поваги.  В рамках Тижня були проведені такі заходи:

   Інформаційна вітрина психологічної служби «Толерантність - запорука людяності» розкрила  поняття «толерантність», показала певні рівні толерантної людини. Також було акцентовано увагу на те, що людські стосунки нерідко спричиняють проблеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися ладнати з різними людьми.  Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Толерантність – це терпимість до думок, поведінки та поглядів інших.

   Класні керівники провели виховні години на тему: «Освіти життя яскравим сонцем, толерантний всесвіт побудуй!» Вони наголошували, що толерантність серед людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві.

   В куточку «Правознавець» було розміщено інформацію - «Толерантність  до культур інших народів». Було наголошено на тому, що культура міжетнічних стосунків проявляється у повазі до інтересів, прав, самобутності великих і малих народів, готовності й умінні йти на компроміси з різними етнічними, релігійними групами заради соціального миру в державі і світі.

   «Україна – країна нескорених» - під такою назвою 21 листопада у  школі пройшла загальношкільна тематична лінійка з нагоди Дня Гідності і Свободи. Учні пригадали події Помаранчевої революції та Євромайдану, разом заспівали Гімн України, переглянули відеофрагменти даних подій, запалили свічку пам’яті та згадали хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні, а також військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України.

  Старшокласники переглянули документальний фільм «Майдан – мистецтво спротиву». Учні поринули у кадри тих подій, прослухали багато людських історій, розказаних від першої особи, побачили з якою рідкісною впертістю боролися українці за свій європейський вибір. Зрозуміли причини цих революційних подій, пройнялися ідеями Майдану. Метою коментованого перегляду фільму було виховання патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину.

  Учнівське самоврядування провело анкетування учнів «Наскільки ви толерантні». Результати анкетування старшокласників показали, що учні 8-11 класів переважно з високим та середнім рівнем толерантності. Всього опитано 23 учні. З них 8 мають високий рівень толерантності, що становить 35 %, 13 – сердній рівень – 56 %, 2 – низький рівень.

   Інтерактивне заняття «Долоньки толерантності» було проведено для 5 класу. Учні зрозуміли значення поняття «толерантність» та її значення в житті людей, заняття сприяло формуванню толерантної поведінки дітей та вміння досягати компромісу в конфліктних ситуаціях. Учні працювали в групах,   та кожен представляв себе іншим. Підсумком заняття було створення колажу «Долоньки толерантності учнів 5 класу».

   Бесіда «Права та обов’язки дітей у сучасному світі» для учнів 1-4 класів провела соціальний педагог школи. В доступній формі, за допомогою ілюстративного матеріалу ознайомила дітей з поняттям право та обов’язок. На прикладах казкових героїв школярі дізналися, які саме були порушені права та в якій казці.

   Бібліотекар школи Василишин О.Т. провела  урок «Живімо дружно» для учнів 3-іх класів. За допомогою сценок, пісень, ігор діти навчаються змалечку берегти дружбу, розрізняти справжню дружбу і справжні почуття між людьми. Бібліотекар наголосила, що клас - це велика сім`я і треба поважати один одного, адже тільки в мирі і злагоді всі почувають себе впевнено і комфортно. Такий захід допомагає  дітям зрозуміти, що дружба між людьми є запорукою добрих відносин між  народами, а це – запорука миру на Землі.

   Для учнів 7-мих класів було проведено круглий стіл «Повага до людської гідності». Соціальний педагог пояснила учням, що у широкому сенсі слово гідність означає цінність людини для інших людей, для суспільства незалежно від її соціального стану, професії, національності. А в вузькому сенсі – це оцінка людиною себе як особистості. Діти мали змогу на прикладі життєвих ситуацій зрозуміти, що всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах і потрібно поважати ці почуття в інших людях та зберігати власну гідність.

  Тренінгове заняття «Школа – територія толерантності» було проведено практичним психологом з учнями 8-А класу. Під час заняття восьмикласники на прикладі ситуації в уявному класі, шукали шляхи вирішення конфлікту у класному колективі. Учасники тренінгу навчалися конкретним прийомам, що допомагають розвинути  у собі якості толерантної особистості, уяву, здатність до співпереживання і співчуття. Після обговорення діти зробили висновки, що толерантність – це готовність визнавати та приймати поведінку, переконання та погляди інших людей, що відрізняються від власних.

  Круглий стіл «Декларація як Закон» провела педагог організатор з учнями  6-Б. Вона за допомогою мультимедійної презентації ознайомила школярів з міжнародними стандартами з прав дитини, а саме: «Декларація прав дитини» і «Конвенцією ООН про права дитини». Діти висловлювали власні погляди та думки під час гри «Веселий м’ячик». На прикладах казкових сюжетів з’ясовували, які права було порушено. Підсумком заняття була гра «Так чи ні», на якій учні узагальнили знання про Декларацію як закон. Даний захід сприяв формуванню правових знань школярів, вихованню громадянських рис і переконань, дотримання Законів України.

  На загальношкільній лінійці «Скорботні жнива Голодомору» учні та вчителі ознайомились з історичними переду­мовами виникнення голодомору, з політикою більшовиків проти українського народу. Учасники навчально-виховного процесу вшанувати пам'ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей.

   Проведені заходи дали можливість школярам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ

Категорія: Предметні тижні | Додав: мізунь
Переглядів: 473 | Завантажень: 0
Пошук
...
Дистанційне навчання
...
Ми у Фейсбук
...
Ми у YouTube
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
STOP булінг
STOP Булінг
...
ІФОЦППСР
osvita.ua
Освіта.юа
МОН України
Міністерство освіти і науки України
...
Електронні версії підручників
...
Старий Мізунь 
...
Українське ділове мовлення. Календар свят
Калькулятор
Вхід на сайт