Старомізунський ліцей ім. В. Верховинця
Меню сайту
...
...
Годинник
УЦОЯО
ЗНО
"Гаряча" лінія
ОІППО
БПД
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Предметні тижні

Тиждень правового виховання
03.01.2018, 12:14

   Відповідно до річного плану роботи школи на 2017-2018 навчальний рік та наказу управління освіти, молоді та спорту Долинської РДА № 725 «Про проведення в районі Всеукраїнського тижня права» від 04.10.2017 року в школі в період з 04 по 11 грудня 2017 року проходив Тиждень Правового виховання.  В рамках Тижня було проведено такі заходи:

•        Інформаційна вітрина «Ми - різні, ми - рівні»;

•        Всеукраїнський урок «Права людини»;

•        Оформлення куточка «Правознавець» - «Права та обов’язки учнів у школі»;

•        Куточок «За здоровий спосіб життя» - «СНІД – знак біди»;

•        Бібліотечна виставка «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай»;

•        Урок «Юридична відповідальність» (10 клас, 1 урок);

•        Презентація «Стоп булінг» (8-мі класи);

•        Тренінгове заняття «Лихослів`я? Є альтернатива» (5 клас);

•        Анкетування «Домашнє насильство» (8-мі класи);

•        Спортивно-розважальне свято «Я захисник України» (5-11 класи);

•        Урок «Конституція – основний закон держави» (9 клас,6 урок);

•        Козацькі забави «Будьмо радісні здорові спритні,дужі та бадьорі» (1-4 класи);

•        Рейд «Урок»;

            •        Круглий стіл «Я маю право» (7-мі класи,);

•        Бібліотечна подорож за сторінками книги «Великі права маленьких українців» (1 клас);

•        Випуск тематичної стінгазети « Ми і наші права»;    

    Класними керівниками в рамках Тижня був проведений урок «Права людини», на якому ознайомили учнів із Загальною декларацією прав людини, із групами прав людини, вказали на обов’язкове їх дотримання всіма громадянами України, що є одним із конституційних обов’язків. Розвивали вміння дітей використовувати юридичні терміни, наводили приклади дотримання та порушення прав людини в повсякденному житті.

   В 9 класі було проведено урок «Конституція України – Основний Закон держави». Діти з’ясували поняття, що таке конституція, ознайомились з характерними особливостями Конституції України, як Основного Закону держави, змістом її окремих положень, а також переглянули відео про історичну мить прийняття  Основного Закону Держави.

   З метою профілактики  вживання  лайливих, образливих  слів, нецензурної  лексики  проявів  агресії  в  учнівському  середовищі практичний психолог школи провела тренінгове заняття з учнями 5 класу «Лихослів`я? Є альтернатива». Заняття сприяло формуванню  навичок  спілкування  без  використання  «лайливих» слів  і  навичок  саморегулювання, толерантне  ставлення  до  людей та виховувало  шанобливе ставлення  до  рідної  мови.

  Темою уроку в 10 класі була «Юридична відповідальність».  Старшокласники ознайомились з видами юридичної відповідальності, та визначали наявність підстав притягнення юридичної відповідальності, а також працювали над поняттями «крайня необхідність», «необхідна оборона», «неосудна особа». Десятикласники аналізувати різні правові ситуації та події суспільного життя з точки зору права.

   Тренінгове заняття «Стоп булінг» ознайомило восьмикласників з новим терміном та дало можливість учням навчитися відстоювати свої права, свою гідність. Тренінг дав можливість відчути, що відчуває людина, яка зазнає насильства внаслідок здійснення порушень прав над іншими дітьми. Під час тренінгу було проведено анкетування «Домашнє насильство», яке виявило, що насильства у родинах немає. Доречною була причта «Все залишає свій слід», яка показала, що дійсно будь-який поганий вчинок лишає слід, який не загоюється.

   До Дня Збройних Сил України було проведено спортивно-розважальне свято «Я захисник України». Зі старшокласників було сформовано три команди, які брали участь у різних конкурсах, під час яких учні проявляли спритність, популяризували фізичну культуру та спорт. Такі заходи  виховують почуття дружби, колективізму, взаємовиручки,  допомогають учням усвідомити, що здоров’я – це великий дар не тільки для людини, але й для всього суспільства;

   Круглий стіл «Я маю право» ознайомив учнів з міжнародними стандартами прав дитини: Декларацією прав дитини, Конвенцією ООН про права дитини. Діти дізналися про значення нових термінів, та час прийняття цих важливих документів. Під час «Казкової правової вікторини» учні розглянули ситуації з казок, в яких порушували права казкових героїв та визначали, які саме права порушено. Навчилися розрізняти поняття «право» та «обов’язок», висловлювали власні погляди і думки.

    Для учнів 2-х класів було проведено козацькі забави «Будьмо радісні здорові спритні, дужі та бадьорі». Учні більше дізналися про козацтво, їхні звичаї та традиції. Для команд були розроблені різні конкурси та естафети, під час яких діти проявляли спритність, кмітливість, командний дух. Захід популяризував фізичну культуру та спорт, сприяв патріотичному вихованню, виховував почуття дружби, колективізму, взаємовиручки.

  В рамках Тижня учнівське самоврядування провело рейд «Урок» щодо стану готовності учнів до уроків. Під час проведення рейду було виявивлено, що наявність підручників в учнів 5-11 класів становить 97%, стан ведення щоденників в більшості учнів на належному рівні, однак в ході проведення рейду було виявлено відсутність підписів батьків в окремих учнів, та не з усіх предметів записані домашні завдання.

   Бібліотечна подорож за сторінками книги «Великі права маленьких українців» також ознайомила найменших школярів з правами дитини на основі статей Конвенції ООН. Епіграфом заняття був вислів «Життя дається на добрі справи». Діти у віршованій формі прослуховували ситуації та обговорювали чи хороший вчинок героя, чи поганий. Захід сприяв формуванню доброти, чуйності, делікатності, вмінню користуватись своїми правами.

   Впродовж тижня було оформлено куточок «Правознавець», в якому була розміщена інформація про права та обов’язки школярів, а також вчителів. Куточок за здоровий спосіб життя інформував учнів про загрозу сучасності СНІД. А також учні 6-8-их класів виготовили стінгазети про права дитини.

  Шкільний бібліотекар Бацків В.О. оформила книжкову виставку, презентувала видання про права людини та іншу літературу правового змісту, учні школи з цікавістю ознайомились із матеріалами, представленими тут.

    В цілому заходи в рамках Тижня сприяли вихованню правомірної поведінки, поваги до законів держави, дотримання прав та обов’язків.

Категорія: Предметні тижні | Додав: мізунь
Переглядів: 271 | Завантажень: 0
Пошук
...
...
...
...
...
STOP булінг
...
osvita.ua
МОН України
...
...
Старий Мізунь 
...
Українське ділове мовлення. Календар свят
Калькулятор
Вхід на сайт