Старомізунський ліцей ім. В. Верховинця
Меню сайту
...
...
Годинник
УЦОЯО
ЗНО
"Гаряча" лінія
ОІППО
БПД
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Предметні тижні

Тиждень зимових свят
24.01.2018, 12:48

   Відповідно до річного плану школи на 2017-2018 навчальний рік та з метою виховання учнівської молоді в дусі поваги до народних традицій, сприяння відродження українських традицій, збереження та поширення автентичних мистецьких, різдвяних, обрядових дійств, вертепів в школі в період з 19 по 27 грудня 2017 року проходив Тиждень зимових свят. В рамках Тижня для учнів 1-6-их класів була показана вистава «Дзвони Святого Миколая»,  яку підготували учні 7-их класів. Захід гармонійно поєднав в собі різні види учнівської творчості – декламування віршів перепліталось з піснями, сценками та танцями. Це театралізоване дійство викликало в юних глядачів позитивний емоційний настрій, поглибило знання учнів про свято Миколая, ознайомило дітей із традиціями й обрядами рідного народу.

  З учнів 7 класу була сформована агітбригада, яка завітала до кожного класу з виступом «На порозі святий Миколай». Діти мали змогу почути цікаву інформацію про святкування цього свята в різних країнах, але найприємнішим для них було те, що разом з учнями завітав Миколай та  кожному вручив подарунок.

     Напередодні свята Миколая учні школи провели благодійну ярмарку в рамках проекту  «Гостинці від Святого Миколая», за виручені кошти придбали подарунки для людей похилого віку, що перебувають у будинку опіки при Вигодській лікарні та здійснили святковий візит, привітали їх з Новорічними та Різдвяними святами.

   

   Учні 3-Б класу підготували свято «Андріївські вечірниці». Захід  ознайомив дітей зі звичаями святкування вечорниць – своєрідним проведенням дозвілля колишньої молоді. Поєднали тему усна народна творчість (літературне читання) з розученими на уроках музики народними піснями, відтворювали на сцені календарно-обрядові звичаї нашого народу. Такий захід виховує любов і повагу до народних звичаїв і традицій.

  Учнівське самоврядування взяло участь у проекті «Збережемо новорічне дерево живим», учні зібрали кошти та придбали декоративну ялинку і новорічні прикраси, та оформили святкову фотозону в вестибюлі школи.

  Інформаційна вітрина «Зима йде – свята несе» ознайомила учнів з циклом зимових свят, та звичаями нашого народу.

  Впродовж Тижня старшокласники оформляли актову залу до Новорічних свят, закупленими та виготовленими власноруч новорічними прикрасами.

  У куточку духовності була презентована виставка «З історії життя Святого Миколая», яка ознайомила учнів з життєвим шляхом та добрими справами святого. Виставка показала, що Святий Миколай був прикладом християнського життя, на практиці прагнув реалізувати подвійний аспект християнської любові – Бога та ближнього і робив це так, як написано в Євангелії: "Нехай не знає ліва рука, що дає права".

  Класні керівники провели виховні години відповідно до вікової категорії «Звичаї та традиції нашого народу», на яких розповіли учням, що незважаючи на те, що січень найсуворіший місяць зими, але саме на цей місяць припадає найбільше свят. Діти пригадували колядки, щедрівки та віншівки, а також обряди та страви Святого вечора.

  З кращих учнівських робіт була сформована виставка «Зимовий вернісаж», малюнки якої вражали яскравими кольорами, фантазією, та переносили в атмосферу неймовірного свята, зимової прохолоди та казки.

  Учні 5 класу взяли участь у міні-проекті «Новорічна листівка». Діти удосконалювали можливості у галузі проектної діяльності, вміння виготовляти вироби із використанням такого виду декоративно-ужиткового мистецтва, як паперопластика та виготовили листівки вчителям-пенсіонерам до Нового року та Різдва.

  Бібліотечна виставка «Ой радуйся, Земле» презентувала літературу шкільної бібліотеки, яка висвітлює тематику традицій та обрядів зимових свят, збірки колядок та щедрівок.

 Презентація для старшокласників «Різдвяні традиції в європейських країнах» ознайомила учнів з традиціями святкування Різдва в різних країнах. Діти зрозуміли, що традиції Різдва незалежно від відмінностей церковних приходів мають загальну суть і сенс. І немає правильного чи неправильного способу відзначити Різдво, кожна родина слідує традиціям, близьким їй по духу. І зовсім немає гріха в тому, щоб запозичити вподобаний різдвяний символ чи традицію в іншого народу.

  Впродовж Тижня проводились репетиції до Новорічних свят та розучувались колядки, щедрівки та віншівки до загальношкільної  Розколяди

Категорія: Предметні тижні | Додав: мізунь
Переглядів: 215 | Завантажень: 0
Пошук
...
...
...
...
...
STOP булінг
...
osvita.ua
МОН України
...
...
Старий Мізунь 
...
Українське ділове мовлення. Календар свят
Калькулятор
Вхід на сайт