Старомізунський ліцей ім.Василя Верховинця
Меню сайту
...
Директор ліцею Сова Ольга Володимирівна
Реєстрація в ЗЗСО
Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти
Годинник
ВШО
Всеукраїнська школа онлайн
УЦОЯО
Український центр оцінювання якості освіти
ЗНО
ЗНО
"Гаряча" лінія
Національна дитяча «гаряча» лінія
ОІППО
ОІППО
БПД
Безоплатна правова допомога
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » Файли » Учнівське самоврядування

Підсумки виховної роботи в школі у І семестрі 2016-2017 навчального року
31.01.2017, 10:39

Підсумки виховної роботи з учнями школи

за  І семестр 2016-2017 навчального року

 

      Серед виховних напрямів на 2016-2017 навчальний рік найбільш актуальними виступають патріотичне виховання як стрижневе, основоположне, що відповідає як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладає підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.

    Виховна діяльність здійснювалась через роботу класних керівників в класних колективах, на загальношкільному рівні під час проведення позакласних і позашкільних заходів, залучення учнів до участі у конкурсах, через роботу учнівського самоврядування, діяльності гуртків.

    Щороку у нашій школі планується  та проводиться значна кількість заходів, які мають на меті виховання в учнів відчуттів і рис поведінки, що включають в себе любов до Батьківщини, активну працю на благо Батьківщини, підтримання і збільшення трудових традицій народу, дбайливе ставлення до історичних пам’ятників і звичаїв рідної країни, любов до рідних місць, прагнення до зміцнення честі і гідності Батьківщини, готовність і вміння захищати її, військову хоробрість, мужність і самовідданість, пошану звичаїв і культури інших країн і народів, прагнення до співпраці з ними.

Виховні заходи, які були проведені в нашій школі впродовж І семестру 2016-2017 навчального року:

  • День здоров’я.  Дуже подобається учням всіх вікових категорій. Під час мандрівок  діти  беруть участь у спортивних змаганнях, співають патріотичні пісні, готують партизанську кашу. Такі заходи активізують учнів до спортивно-туристичної діяльності, сприяють патріотичному вихованню.
  • Олімпійський тиждень.  Різноманітні спортивні змагання серед учнів. Крім духу змагань між учнями, формує моральні засади майбутніх захисників Батьківщини.
  • Вшанування людей похилого віку: благодійна акція «Поділись своєю добротою». Наші учні вподовж кількох років організовують благодійний збір гостинців та здійснюють святковий візит у Будинок опіки при Вигодській лікарні до Дня людей похилого віку та Дня Святого Миколая. Такі благодійні вчинки формують почуття співчутливості, милосердя, доброти та любові до кожного.
  • Благодійна акція по збору коштів для хворого хлопчика з нашого села. Учнівське самоврядування зібрало 5560 грн. та перерахували на рахунок матері дитини. У грудні учні провели збір коштів у рамках Всеукраїнської акції «Назустріч мрії» для онкохворих діток. Діти зібрали та перерахували 800 грн. Такі благодійні вчинки сприяють формуванню в учнів доброти, щирості, підтримки один одному, взаємодопомоги, вчать дітей бути милосердними і проявляти допомогу ближньому.
  • День захисника України. На святі були присутні безпосередні учасники АТО. Вони подякували учням за неодноразову матеріальну допомогу та за дитячі малюнки і листи, які допомагають їм вистояти. Це свято якнайбільше виховує почуття патріотизму, збагачує морально-духовні цінності школярів.
  • Урочиста посвята в «РІД» учнів 2 класу. Щорічно в нашій школі відбувається загальношкільне свято родин-класів. Патріотична назви родин, речівки та пісні сприяють національно-патріотичному піднесенню  учнів, формують відчуття шкільної родини, одного українського роду.
  • Спортивно-розважальне свято «Осінній марафон» для 5-7 класів та «Найчарівніша Мізуняночка» для 9-11 класів розкривають творчі здібності, артистизм, спортивні вміння, кмітливість, дотепність, вміння мислити, виховують в учнів прагнення до самовдосконалення та творчості.
  • Загальношкільне свято до Дня української писемності та мови, присвячене 160-річниці від дня народження І. Франка сприяло формуванню в школярів любові, поваги та шанобливого ставлення до рідного слова, рідної мови  і культури,  виховують гордість за великих просвітителів нашої землі, за наших славних предків, повагу до звичаїв і традицій нашого народу.
  • Зустрічі з відомими письменниками: Ярославом Савчиним та Галиною Вдовиченко. Під час цих зустрічей учні проявляли свої декламаторські здібності, артистичні вміння, виявляли зацікавленість творчими ідеями письменників.
  • Урочиста лінійка до Дня вшанування жертв Бабиного Яру, Дня Гідності та Свободи, Лінійка пам’яті жертв Голодомору 32-33-х років– виховують у підростаючого покоління шанобливе ставлення до минулого нашого народу, гордість за його перемоги і чорну скорботу за втрати і  трагедії, сприяють вивченню та глибшому дослідженню історії і сучасності.
  •  Свято до Дня  Святого  Миколая в нашій школі та святковий візит у Будинок опіки формує в учнів доброзичливе ставлення до ближнього, виховує милосердя та доброту, співчуття до інших.
  • Новорічні дійства, які відбувались у нашій школі, сприяють позитивному настрою, піднесеності, творчому виявленню учнів, дарують атмосферу дружності і  взаємопідтримки.
  • Проведення загальношкільної Розколяди,  участь учнів у районному конкурсі Різдвяних дійств, вітання працівників підприємств з Новим роком та Різдвом виховують та збагачують духовний світ кожної дитини, сприяють збереженню традицій та звичаїв нашого краю,  українського народу.

   Протягом І семестру в школі працювало шкільне методичне об’єднання класних керівників, робота якого була спрямована на системний підхід до виховання учнів, підготовку їх до життя і праці, впровадження в практику школи національної системи виховання. Класні керівники спланували роботу у відповідності до плану роботи школи, затвердженого радою школи. Питання виховання заслуховувались на нарадах при директору, заступнику директора школи, методичних оперативках, на засіданнях методичної ради, ради профілактики попередження правопорушень. Відповідно до плану роботи методичного об’єднання класними керівниками були проведені відкриті виховні години «Мудрість батьківського повчання», «Заповіти та джерела мудрості козаків». Заходи пройшли на належному рівні, підготовлені методично правильно у відповідності до вікових особливостей учнів. Класними керівниками разом з учням підготовлено та використано мультимедійну презентацію.

     Однією з важливих ланок виховної діяльності є система правового виховання в школі. Правовиховній роботі школа приділяє велику увагу. Робота проводиться у двох напрямках: просвітницькому та профілактичному. Правоосвітницька робота здійснюється під час уроків та в позаурочний час й охоплює учнів, батьків, учителів. Протягом грудня в школі проходив Місячник правової освіти. Організована зустріч з представниками правоохоронних органів та спеціалістами відділу у справах неповнолітніх, які провели бесіду про адміністративні правопорушення неповнолітніх та відповідальність за них. Згідно плану спільних заходів були організовані та проведені зустрічі з лікарем-наркологом Долинської районної поліклініки з учнями 8-11 класів на теми: «Легкі наркотики – міф чи реальність», «Обережно – алкоголь!», перегляд відеофільмів про шкідливість наркотичних речовин та алкоголю на організм молодої людини. Впродовж І семестру жоден учень школи  не перебував на внутрішкільному обліку.  З метою якісного впливу на всі категорії учнів, класними керівниками, практичним психологом  та соціальним педагогом здійснювалась індивідуальна робота з учнями, які виховуються в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, проводилось психолого-педагогічне діагностування, відвідували сімї, де батьки мало уваги приділяють вихованню дітей. Ці діти залучаються до роботи гуртків та  в спортивні секції. Шкільним психологом та соціальним педагогом постійно проводиться вивчення соціального стану учнів. На базі шкільної бібліотеки постійно влаштовуються виставки літератури на правову тематику. У напрямку родинно-сімейного виховання робота спрямована на пошук максимальної взаємодії між батьками та вчителями.

      Співпраця з батьками посідає також одне з центральних місць у системі роботи нашої школи.  Серед форм  роботи – класні та загальношкільні батьківські збори, конференції, тематичні години спілкування, засідання батьківського комітету, індивідуальні бесіди та консультації, залучення батьків до проведення  позакласних заходів, туристичних походів, поїздок, екскурсій. У школі створений батьківський комітет, 2 рази на семестр проходять класні збори та 2 рази на рік загальношкільні батьківські збори, де розглядаються питання про виховання правової культури громадянина, про інтернет безпеку, та комп’ютерну залежність, організацію дозвілля дитини. Протягом семестру відбулись дві батьківські конференції з таких питань: «Співпраця школи і батьків як необхідна умова розвитку дитини», «Як батьки можуть допомогти дитині вчитися», «Формування в дитини позитивного ставлення до навчання». На загальношкільні зори виносились такі питання: «Контроль батьків за організацією дозвілля і позашкільного часу учнів. Спільне дозвілля батьків та дітей - важливий фактор виховання», «Вплив мікроклімату в родині на виховання синівського обов'язку, якостей сім'янина», «Сім’я - простір без насильства».

        За результатами аналізу навчально-виховної роботи за І семестр 2016/2017 навчального року, слід визначити головні завдання школи на ІІ семестр 2016/2017 навчального року: забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до інтересів та суспільних вимог; підвищення соціального статусу виховання у системі освіти школи, зміцнення й розвиток виховних функцій закладу; забезпечення взаємодії школи з усіма соціальними інститутами, які причетні до виховання дітей; формування  учнівського колективу, розвиток дитячого самоврядування; оптимізація змісту і форм виховного процесу; збереження та зміцнення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості; попередження та локалізація негативних впливів чинників соціального середовища на особистість; формування досвіду гуманістичних відносин на основі засвоєння та реалізації у повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі.

Категорія: Учнівське самоврядування | Додав: мізунь
Переглядів: 480 | Завантажень: 0
Пошук
...
Дистанційне навчання
...
Ми у Фейсбук
...
Ми у YouTube
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
STOP булінг
STOP Булінг
...
ІФОЦППСР
osvita.ua
Освіта.юа
МОН України
Міністерство освіти і науки України
...
Електронні версії підручників
...
Старий Мізунь 
...
Українське ділове мовлення. Календар свят
Калькулятор
Вхід на сайт