Старомізунський ліцей ім.Василя Верховинця
Меню сайту
...
Директор ліцею Сова Ольга Володимирівна
Реєстрація в ЗЗСО
Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти
Годинник
ВШО
Всеукраїнська школа онлайн
УЦОЯО
Український центр оцінювання якості освіти
ЗНО
ЗНО
"Гаряча" лінія
Національна дитяча «гаряча» лінія
ОІППО
ОІППО
БПД
Безоплатна правова допомога
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » Файли » Учнівське самоврядування

Підсумки виховної роботи в школі за І семестр 2015-2016 навчального року
[ Викачати з сервера (93.5 Kb) ] 22.01.2016, 11:11

        Виховання у молодого покоління почуття любові до Батьківщини, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визначені проблемами загальнодержавного масштабу. Саме тому у червні 2015 року Міністерством освіти і науки України затвердило Концепцію національно-патріотичноговиховання дітей і молоді.

     Останні події у світі й, особливо, в Україні диктують нові вимоги щодо навчання та виховання дітей.  Пріоритетними у виховному процесі стають національні та патріотичні мотиви, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь.

       Лейтмотивом урочних та позаурочних форм роботи звучить любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників, активна громадянська позиція українців, особиста відповідальність за долю держави.  Фундаментом формування у школярів сучасної національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави стали уроки Мужності, які впродовж семестру сплановано та проведено виховниками школи у формі зустрічей з учасниками бойових дій, волонтерами,  збір пожертвувань і подарунків, написання листів до учасників АТО.

          Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:

  • утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

  • виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

  • підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;

  • усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;

  • сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;

  • формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;

  • формування мовленнєвої культури.

      Дотримуючись Концепції з національно-патріотичного виховання у серпні цього року адміністрацією школи було розроблено План роботи школи на 2015-2016 навчальний рік і план загальношкільних заходів та графік тематичних і предметних тижнів.

    Перший семестр 2015-2016 навчального року колектив Старомізунської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Василя Верховинця всіляко сприяв створенню в школі атмосфери, в якій кожна дитина відчуватиме себе особистістю, зможе реалізувати творчий потенціал, стати повноцінним членом суспільства.

     І семестр 2015-2016 навчального року був насиченим на проведення виховних загальношкільних заходів, тематичних та предметних тижнів. Розпочався навчальний рік вже традиційним Днем здоров’я на якому учні 1-5 класів та група п’ятирічок мандрували Карпатським трамваєм, а середні та старші класи здійснили пішу мандрівку в гори.

        Волонтерський рух учнівської молоді –найбільший прояв громадської позиції сьогодні. У жовтні 2015 року учні школи провели благодійний ярмарок, на якому продавали солодощі виготовлені власноруч. Зібрані кошти адресно відправили сім’ям односельчан, що потрапили у складні життєві обставини.

        День учителя у нашій школі асоціюється з Днем учнівського самоврядування. Одинадцятикласники побували в ролі вчителів: проводили уроки в той день, організували святковий концерт і привітали педагогів з їх професійним святом. Відповідальним за свято був класний керівник 11-го класу Вигодованок Л.І.

      14 жовтня 2015 року вперше в історії України ми відзначали День Захисника України, який співпадає з Днем Покрови Пресвятої Богородиці. До свята вчителі Славський І.Р. та Паньків Т.Б. підготували концертну програму, на яку запросили односельчан – воїнів АТО. Учні 9-11-х класів продемонстрували свій військовий вишкіл на парадній ході, присвяченій Дню Захисника України. Під час святкування Данилів Віктор, воїн АТО, подарував школі бойовий прапор із підписами своїх побратимів.

     У листопаді проходили два конкурси: «Паняночка Мізуняночка» між ученицями 2-4 класів та «Найчарівніша Мізуняночка» між учасницями з 9-11 класів. Переможницею серед найменших стала Хомин Поліна, учениця 2-А класу; у старшій групі титул Найчарівнішої Мізуняночки отримала Галів Оксана, учениця 10 класу. Обидва заходи були організовані на належному рівні, всі учасниці отримали маленькі подарунки, а глядачі море позитивних емоцій від побаченого.

    В рамках Тижня української мови та писемності в школі був організований концерт присвячений рідній мові. Прикрасою заходу стала сценка «Наталка Полтавка на новий лад», яку поставили учні 10-11 класів під керівництвом Шарабуряк М.Я. та Паньків Т.Б..

    Урочиста лінійка до Дня Гідності та Свободи, яку організувала Шістка С.М. разом із одинадцятикласниками, нагадала всім присутнім про події, що відбувалися на майдані у листопаді 2013-лютому 2014-х років. Учнівська молодь вшанувала хвилиною мовчання пам'ять загиблих студентів, які першими вийшли на акції протесту проти режиму Януковича.

     Цього ж місяця учні школи вшанувала хвилиною мовчання пам'ять загиблих, замордованих голодною смертю українців під час Голокосту у 32-33-х роках минулого століття. Під керівництвом Дарвай С.В., учні 9-го класу змістовно провели лінійку-памяті, прочитали молитву, та закликали всіх учнів школи взяти участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку».

    Дуже цікаво та динамічно у школі проходять спортивні конкурси. Так до Дня Збройних Сил України було організовано конкурс «Нумо, хлопці!», в якому взяли участь команди хлопців 9-11-х класів. Першість школи здобув одинадцятий клас. Всі команди були нагороджені пам’ятними медалями та грамотами.

    Грудень – місяць добра та милосердя. Саме тому напередодні дня Святого Миколая учні школи щорічно проводять акцію по збору продуктів харчування, солодощів та інших гостинців для мешканців будинку опіки при Вигодській лікарні. Напередодні свята Миколая, так як і в День людей похилого віку, діти їздили з концертною програмою в будинок опіки та вітали мешканців з святами, колядували, віншували.

     На високому рівні пройшла шкільна Розколяда, яка цього року була дуже барвиста і різноманітна. Учні школи колядували, віншували, показували вертепні дійства, а вокальна група школи отримала І місце в Районному конкурсі Різдвяних дійств серед шкіл Вигодського «куща», та братиме участь у Районній Розколяді, що відбуватиметься 15 січня 2016 року.

     В жовтні 2015 року школа взяла участь у обласному конкурсі   «Модель виховної системи загальноосвітнього навчального закладу». Серед 19-и загальноосвітніх начальних закладів, які представили власні виховні системи на рівні області, наша школа здобула ІІ місце. Захист свого проекту представляла Шарабуряк М.Я., заступник директора з виховної роботи, та активісти школи Галів Оксана, учениця 10-го класу, і Лашків Святослав, учень 11-го класу.

      Результатом організації діяльності виховної системи школи є особисте зростання як кожного учня так і педагогів школи. Хочеться відзначити особливі особисті та колективні досягнення учнів школи в І семестрі 2015-2016 навчального року:

  • Конкурс на кращу публікацію про книгу і бібліотеку - І місце в ІІ-му етапі – Оленин Анна, 11 клас;

  • Конкурс Різдвяних дійств – І місце серед шкіл Вигодського «куща», участь у районному етапі 15.01.2016 року;

  • У районному конкурсі на кращу правовиховну роботу закладу школа зайняла ІІ місце (керівник Шарабуряк М.Я.);

  • Спортивні змагання «Козацький гарт» – ІІІ командне місце в ІІ етапі;

  • Районний легкоатлетичний крос – І місце в ІІ етапі;

  • Конкурс проектів на екологічну тематику від Малої Академії – ІV етап – Веклин Роксолана, учениця 10 класу, ІV місце;

  • VІІІ обласний дитячий екологічний конгрес «Живи, Земле!» – Веклин Роксолана, учениця 10 класу, І місце.

     Проте у виховній роботі з учнями школи є і окремі недопрацювання, які у наступному семестрі слід виправляти. Не всі заплановані на ІІ семестр виховні заходи були проведені або організовані на належному рівні. На нижчому рівні, ніж звичайно проходив Тиждень української мови і писемності; не всі заплановані методичним об’єднанням класних керівників заходи були проведені (з вини окремих класних керівників); з певних об’єктивних причин не проведено Тиждень Толерантності.

    З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом І семестру  навчального року організовувалося чергування по школі учнів старших класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

  • класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;

  • класним керівникам  1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по школі»;

  • класним керівникам привчати учнів 1-4 класів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

       Виходячи з вищезазначеного можна зазначити, що виховна діяльність у школі  поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам. І це нормальний процес, бо, як відомо, світ не стоїть на місці, він постійно змінюється, змінюючи нас і наше ставлення до нього.

         У ІІ семестрі 2015-2016 навчального року, продовжуючи роботу над реалізацією вище зазначених завдань і мети виховної роботи школи необхідно:

  1. Педагогу-організатору активізувати роботу шкільного учнівського самоврядування, відродити шефську роботу старших класів над молодшими.

  2. Практичному психологу проводити діагностику ціннісних орієнтацій та рівня вихованості учнів і доводити її результати до відома класних керівників, що полегшить їм планування виховної роботи у класі.

  3. Класним керівникам  1-11 класів :

- творчо підходити до планування своєї роботи, працювати над підвищенням свого методичного рівня, активніше вивчати теоретичні питання стосовно проблем сучасного виховання та застосовувати їх на практиці;

- працювати над створенням умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;

- підвищувати рівень вихованості, громадської активності учнів;

- виявляти та застосовувати найбільш результативні форми і методи виховання, а також критерії оцінки обраних напрямків роботи в межах класної виховної моделі;     

- при плануванні на цей навчальний рік використовувати основні позиції Концепції національно-патріотичного виховання, матеріали якої використовувати для створення власної виховної системи класу;

- ретельніше вивчати умови проживання учнів класу і своєчасно інформувати про проблеми в сім’ях  адміністрацію;

- звертати увагу на пропуски уроків учнями без поважних причин і порушення дисципліни, своєчасно доводити відповідну інформацію до дирекції школи;

- продовжувати здійснювати індивідуальний підхід до учнів, відповідально ставитися до вивчення умов життя учнів;

- активізувати та удосконалювати роботу з батьками, систематично проводити тематичні батьківські збори (згідно тематики педагогічного всеобучу батьків), залучати батьків до позакласної роботи школи;

-  ретельніше готуватися до проведення годин спілкування, чітко ставити їх виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.

 

 

 

Категорія: Учнівське самоврядування | Додав: мізунь
Переглядів: 2596 | Завантажень: 143
Пошук
...
Дистанційне навчання
...
Ми у Фейсбук
...
Ми у YouTube
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
ВОМС
ВОМС Вигодської селищної ради
STOP булінг
STOP Булінг
...
ІФОЦППСР
osvita.ua
Освіта.юа
МОН України
Міністерство освіти і науки України
...
Електронні версії підручників
...
Старий Мізунь 
...
Українське ділове мовлення. Календар свят
Калькулятор
Вхід на сайт