Старомізунський ліцей ім. В. Верховинця
Меню сайту
...
...
Годинник
УЦОЯО
ЗНО
"Гаряча" лінія
ОІППО
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 13 14 15 16 17 18 »

Нехай Хрещення Господнє в хату, 
Радості вам принесе багато, 
Розбудить приспані Надії, 
Добром і Щастям Вас засіє, 
Водицею окропить та любов’ю, 
І подарує вам міцне здоров’я! 
Вітаємо із Хрещенням Христовим!

Переглядів: 119 | Додав: мізунь | Дата: 20.01.2016

Переглядів: 146 | Додав: мізунь | Дата: 20.01.2016

Переглядів: 129 | Додав: мізунь | Дата: 29.12.2015

      Напередодні Новорічних та Різдвяних свят кожен з нас очікує на чудо… Ми можемо подарувати диво ближньому, поділившись з ним своєю добротою, підтримкою, милосердям.

     Учні та вчителі Старомізунської школи імені Василя Верховинця завжди активно відгукуються на заклик про допомогу, долучаються до благодійних акцій в районі та ініціюють заходи для підтримки тих, хто цього потребує.

     Впродовж кількох років для учнів нашої школи стали традиційними візити з гостинцями та святковою програмою у будинок опіки при Вигодській міській лікарні до Дня людей похилого віку, Дня Святого Миколая, Різдвяних свят.

     У жовтні, як і минулого року, у школі відбувся благодійний ярмарок- розпродаж домашньої випічки учнів. Зібрані кошти було передано для сімей односельчан, які перебувають у складних життєвих обставинах.

     Впродовж грудня в школі проходить акція «Гостинець для солдата», під час якої учні збирають солодкі гостинці, домашні закрутки, подарунки і малюнки своїм захисникам. Триває акція по збору коштів для онкохворих дітей в рамках Всеукраїнської благодійної акції «Назустріч мрії».

     8-9 січня 2016 року учасники художньої самодіяльності школи привітають Колядою підприємців та спонсорів школи, сім’ї воїнів АТО, жителів сіл Старий Мізунь, Новий Мізунь та Кропивник.

     Творімо добро, допомагаймо один одному, ділімо і радість, і біду з ближніми; пам’ятаймо, що чужої біди не буває! Будьмо милосердними, щоб добрі вчинки повернулися до нас сторицею, а Різдвяна Зірка принесла у кожну оселю любов, затишок, злагоду і мир на нашій Україні.

     З великою вірою і надією на світлі і мирні дні йдемо в Новий рік. Нехай допоможе нам у цій вірі Божа ласка, любов і милосердя до ближнього. Благодатного Різдва та щасливого Нового року нам всім!

Переглядів: 198 | Додав: мізунь | Дата: 29.12.2015

Від хатинки до хатинки
Ходить Миколай -
Кожушок чарівний, 
Срібна борода. 
Він несе дарунки
Діточкам малим
І любов дарує
Українцям всім!

19 грудня в Україні відзначається день Святого Миколая – одне з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду. У цей день кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому Миколаю.                                                         

Уже стало традицією відзначати день Святого Миколая і в нашій школі. 18 грудня 2015 року до учнів нашої школи завітав Святий Миколай, подарувавши солодкі подарунки.

Для 1-7 класів відбулось театралізоване дійство «У нас в гостях Святий Миколай» та здійснено святковий візит з гостинцями в Будинок опіки при Вигодській міській лікарні.

 

 

Переглядів: 133 | Додав: мізунь | Дата: 21.12.2015

Переглядів: 157 | Додав: мізунь | Дата: 21.12.2015

Джерельний тихий спів води,
Безкрайнії степів простори,
І смерековії ліси,
Широкі плаї, круті гори!

Духмяний хліб на рушнику,
Гостинно розпростерті руки,
Щасливу матері сльозу,
І дідуся з веселим внуком!

За бескиди й дніпровські схили,
За наш пісенний славний рід,
За пломінь в косах у калини,
І за чумацький небозвід!

За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки -
Низький уклін і тричі "СЛАВА!"
Українські захисники!

 

Переглядів: 133 | Додав: мізунь | Дата: 07.12.2015

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок. 

 

Переглядів: 198 | Додав: мізунь | Дата: 03.12.2015

Переглядів: 161 | Додав: мізунь | Дата: 03.12.2015

Єдиний скарб у тебе — рідна мова,
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.

П. Куліш

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Шлях її розвитку — це тернистий шлях боротьби. Українська мова загартована багатовікововю історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.

15 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ

1. Українська входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу (після італійської). На мовному конкурсі, який пройшов у Парижі у 1934 році, українську мову визнано третьою найбільш красивою мовою в світі (після французької та перської) за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія й будова речення.

2. Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українська мова була прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу у 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови.

3. Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі, і за кількістю носіїв займає 26-те місце в світі.

4. Український алфавіт являє собою один з варіантів кирилиці, число букв в ньому дорівнює 33. З точки зору лексики найближчими до української є білоруська (84%) і польська (70%) мови.

5. Першим букварем, виданим в Україні, був «Буквар» («Азбука»), надрукований у 1574 р. у Львові першодрукарем Іваном Федоровим. Книжка складалася з абетки, складів, зразків відмінювання і короткої читанки. До нас дійшов лише один примірник, який знайдено в Римі 1927 р. Зберігається в бібліотеці Гарвардського університету (США). Факсимільне видання було здійснено в Києві 1964 та 1974 рр.

6. Найдавнішими українськими поетесами, імена яких відомі, й про яких збереглися документальні свідчення, є інокиня Анисія Парфенівна і Анна Любовичівна; жили вони, очевидно, в кінці XVI – на початку XVIII ст. і залишили акровірші, де вписано їхні імена.

7. Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

8. Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір – «Заповіт» Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.

9. Найбільша кількість псевдонімів була у поета Олексндра Кониського – 141, у І.Франка – 99, письменник Осип Маковей користувався 56 псевдонімами.

10. Найбільшу кількість синонімів має слово «бити». Згідно з «Коротким словником синонімів української мови» їх нараховується 45.

11. Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.

12. Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів «дихлордифенілтрихлорметилметан». В ній міститься тридцять літер.

13. Найдовша абревіатура в українській мові – ЦНДІТЕДМП, яка розшифровується як Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Вона складається з дев’яти літер.

14. Кілька фактів про паліндроми (слово, словосполучення чи фраза, які можливо читати як зліва направо, так і справа наліво, при цьому звучання й значення не змінюються). В українській мові єлише два семибуквених паліндроми: «ротатор» і «тартрат». А до найдовших фраз паліндромів належать «Я несу гусеня» та «Аргентина манить негра». В останньому випадку не враховується буква «ь». Такі дрібні порушення дзеркальності допускаються, адже складання композицій — справа непроста.

15. Дослідники доводять, що чимало вживаних сьогодні українських слів та мовних коренів були поширені ще у часи трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні сонцепоклоннецьких часів та значний слід у древньо-індійській мові — ведичному санскриті, джерела якого дійшли до нас з давнини у 5 тисяч років.

Переглядів: 215 | Додав: мізунь | Дата: 11.11.2015

Пошук
...
...
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
...
osvita.ua
МОН України
РМК
STOP булінг
...
Старий Мізунь 
...
Українське ділове мовлення. Календар свят
Калькулятор
Вхід на сайт
Архів записів