Первоцвіти - безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів! До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Але у них є інший ворог, від якого важко врятуватися - це ми з вами. Прогулянка до лісу ранньої весни - просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів... Але не поспішайте рвати це диво!
Збираючи і продаючи первоцвіти - ми губимо їх, купуючи допомагаємо губити. Саме масовий збір – одна з головних причин різкого зменшення чисельності 30% ранніх видів рослин, занесених до Червоної книги України.
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Всі вони потребують нашого захисту. Квітка у вазі - полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.
У нас, стала вже звичною у перші весняні дні торгівля букетами весняних первоцвітів, які насправді настільки бояться тепла, що миттєво в’януть у наших квартирах. І мало хто задумується над тим, що у наш час яскраві малюнки підсніжника білосніжного, сону чорніючого, щафрану Гейфеля, цибулі ведмежої вже прикрашають сторінки Червоної книги.
На території України налічується 33 види первоцвітів. З них білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний , анемона дібровна та інші занесені до Червоної книги України. Загроза знищення цих видів існує реально. Справа в тому, що у раньоквітучих рослин поживні речовини накопичуються у цибулині і весь рік вони готуються до цвітіння. І якщо зірвати ледь розкриту квітку, рослина може загинути. Тому, не треба себе тішити, якщо квітка зірвана без цибулини, рослина не ушкоджена.
Закликаємо всіх:
не руйнувати місця зростання первоцвітів;
не зривати первоцвіти під час цвітіння;
не купувати їх, тоді первоцвіти не будуть продавати на ринках.
Нагадуємо і про те, що згідно чинного в Україні природоохоронного законодавства збір і торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України, заборонені. За зривання червонокнижної квітки в Україні тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.
Не губіть дикої природи! Захистіть від зникнення рідкісні види рослин! Пам’ятайте! Первоцвіти чекають вашої допомоги!
Анемона дібровна Брандужка різнокольорова
![](/2016-2017/branduzhka_riznokolorova.jpg)
Піон тонколистий Підсніжник складчастий
![](/2016-2017/pidsnizhnik_skladchastij.jpg)
Рябчик Тюльпан дібровний
![](/2016-2017/tjulpan_dibrovnij.gif)
Тюльпан шренка Шафран гейфелів
![](/2016-2017/shafran_gejfelja.jpg)
Білоцвіт весняний Цикламен кузнєцова
![](/2016-2017/ciklamen_kuznecova.jpg)
|